Start

Start


DSC 5437 

ORTOMANIAK 2016


17 maja odbył się w naszej szkole

XVI miejski konkurs ortograficzny dla klas 1 - 3 szkół podstawowych

ORTOMANIAK.
Zaproszenie do konkursu przyjęło 8 szkół z Chorzowa:

 

Szkoła Podstawowa nr 1, 12, 15, 37 Społeczna Szkoła Podstawowa, Zespół Szkół Integracyjnych nr 2, Zespół Szkół Sportowych nr 1, Zespół Szkół Sportowych nr2.
W tym roku szkolnym zmieniła się formuła konkursu. Mistrzowie szkolnych konkursów ortograficznych przystąpili do WIELKIEGO DYKTANDA, które wyłoniło Mmistrza ortografii Chorzowa - ORTOMANIKA 2016. Tekst dyktanda poświęcony był twórczości Henryka Sienkiewicza, a wszystko to za sprawą uchwały Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, który ustanowił rok 2016 Rokiem Henryka Sienkiewicza, by w setną rocznicę śmierci oddać należny hołd temu Wielkiemu Polakowi i przyczynić się do popularyzacji Jego twórczości oraz idei zawartych w Jego książkach.
Uczniowie musieli się zmierzyć z wieloma pułapkami ortograficznymi przygotowanymi przez organizatorów Wielkiego Dyktanda Panie Barbarę Dziura i Marzenę Piotrowską. Należało poprawnie zapisać m.in. takie wyrazy jak: pisarz, dziennikarz, podróżnik, bohater, pustynia, puszcza, dżungla, czyha, drapieżnik, ludożercy, hipopotamy, burza, dżdżysta, pióro, honor, przyłbica, przyjaźń, przymierze, rycerz, Polak, Angielka, Europa, Afryka i wiele innych.
Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek, a na zwycięzców czekały cenne nagrody, których zakup był możliwy dzięki hojności Urzędu Miasta Chorzów, Grupie Edukacyjnej MAC Edukacja, Pani Sylwii Szymczak oraz Pani Małgorzacie Obszańskiej.

 

Zwycięzcami tegorocznego Wielkiego Dyktanda zostali:
I miejsce i tytuł ORTOMANIAKA CHORZOWA 2016 -Aleksandra Kacała z Zespołu Szkół Sportowych nr 2
II miejsce - Karolina Całek z Zespołu Szkół Sportowych nr 1
III miejsce ex aequo - Kinga Szczęśniak - Szkoła Podstawowa nr 37 oraz Jakub Krawczyk - Społeczna Szkoła Podstawowa.

 

DSC_5426.jpgDSC_5437.jpgDSC_5427.jpgDSC_5425.jpgDSC_5416.jpg

 

Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia za rok!

Licznik odwiedzin

dziś2
od wczoraj16
w tym tygodniu177
w tym miesiącu596
razem120211

Twój IP 54.225.20.73 Twój sprzęt: Unknown - Unknown
Guests : 9 guests online